MATTA, möjligen Keshan, semiantik, 150 x 102 cm.

Blått fält med mittmedaljong och hörnornament. Mörkblå huvudbård med palmettmönster.

Bruksskick. Ställvis omfattande slitage. Skadade fransar. Smutsig. Trampveck.

Utropspris
3 000 SEK