ELIS BERGH, glasservis, "Karlberg", 75 delar, 1900-talets första hälft.
7 champagneglas, höjd 16 cm.
11 rödvinsglas
11 vitvinsglas
12 selterglas
12 starkvinsglas
11 snapsglas
11 likörglas.
1 rödvinsglas, 4 vitvinsglas samt 2 selterglas med mynningsnagg.