Fyra vaser samt en skål av Ulla Winblad-Hjelmqvist, Alingsås Keramik. Höjd 2,5 - 6 cm.
En vas av Per Linnemann-Schmidt, Palshus. Höjd 13 cm.
En vas av Carl-Harry Stålhane, Rörstrand. Höjd 13,5 cm.
En vas av Gunnar Nylund. Höjd 10,5 cm.
Två vaser från Höganäs. Höjd 3 och 6,5 cm.
Fyra diverse vaser, varav en av John Andersson. Höjd 4 - 8,5 cm.
En av andrasortering. Lagning. Nagg.