Gunnar Nylund

(Sverige, 1904-1997)
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)

GUNNAR NYLUND, vas, Chamotterat stengods, Rörstrand, 1960-tal.

Klotformad. Höjd 16 cm.

Smärre slitage. Mindre bränningsspricka undertill

Formgivare

Klubbat pris
2 200
200
212
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
28 mar 2018 19:57
2 200 SEK
28 mar 2018 19:57
2 150 SEK
28 mar 2018 19:50
2 000 SEK
28 mar 2018 19:50
1 900 SEK
28 mar 2018 19:48
1 800 SEK
28 mar 2018 19:48
1 700 SEK
24 mar 2018 9:51
1 500 SEK
23 mar 2018 0:04
1 151 SEK
22 mar 2018 0:24
600 SEK
20 mar 2018 22:59
500 SEK
20 mar 2018 22:17
300 SEK