Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Paul Éluard

(Frankrike, 1895-1952)
Paul Éluard
(Frankrike, 1895-1952)

BOK, "Picasso Dessins" av Paul Eluard, Les Editions Braun & Cie, 1952.

Med 16 tryckta teckningar, varav 7 i färg. Första upplagan. Originalomslag. Bokens storlek 31 x 25 cm.

Skador på omslaget. Smärre slitage.

Utropspris
300 EUR