Målad furu. Tvådelat. Överskåp och underskåp med dubbeldörrar och hyllinredning. Överskåp med skedhylla. Beslag av smidesjärn. Bredd 115, djup 66, höjd 204 cm.
Slitage. Torrsprickor. Listdelar saknas. Repor. Fläckar. Krackelyr. Rostangrepp. Nyckel saknas.