1028577

GUNNAR NYLUND, Skål, chamotterat stengods, sannolikt unik, osignerad.

Oval form med uppsvängda kortsidor. Höjd ca 21,5 cm, längd ca 31 cm, bredd ca 28 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage.

Proveniens
Tillhört elev till Gunnar Nylund. Därefter i arv inom familjen.
Följerätt
Ja

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Jan Ahlklo

Jan Ahlklo

jan.ahlklo@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 970
    191 EUR
    225 USD

    Budhistorik (10 bud)
    5 3 apr 13:531970SEK
    4A 3 apr 13:531870SEK
    4A 2 apr 18:521820SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes