Allmoge
1028681

SKÅP, allmoge, Dalarna, 1700/1800-tal.

Målat. Skåpsluckor med bakomliggande hyllinredning. Bredd 115. Djup 53. Höjd 185 cm. Nyckel finns.

Renoverat och kompletterat. Låsen ur funktion. Ställvis med skador, slitage och lagningar.

Utropspris
4 000 SEK