Imitationsmålat. Tudelat. Dubbla dörrpar med bakomliggande hyllinredning. Bredd 94 cm, djup 61 cm, höjd 213 cm.
Slitage. Ställvis omfattande slitage. Repor. Sprickor. Mindre skador. Renoverad och kompletterad.