Design
1028785

TAKLAMPOR, ett par, Pukeberg, 1900-talets mitt. Höjd ca 45 cm.

Stomme av förkromad metall samt med kupa av färgad glas. Kupan med målad dekor i grönt. Diameter ca 18 cm. Enligt uppgift med nydragen el.

Slitage. Senare stomme. Ej funktionstestade. Enligt uppgift nydragen el.

Utropspris
2 000 SEK