LJUSSTAKAR, ett par, samt KAFFESKEDAR, 12 st, silver, Sverige, omkring 1900-talets mitt.

Kaffeskedar från MGAB, Uppsala, omkring 1900-talets mitt, längd 10 cm. Ljusstakar från C G Hallberg, Stockholm, 1960, höjd ca 15 cm. Ljusstakar med fyllda fötter.

Bruksskick. Fyllningen i ljusstakarna något lös.

Utropspris
1 500 SEK