YTTERFODER, majolika, jugend, omkring sekelskiftet 1900.

Dekor av blommor mot grön fond. Diameter 32 cm, höjd 26 cm.

Bruksskick. Sprickor. Lagningar. Nagg. Krackelyrer.

Utropspris
1 500 SEK