URNA samt FAT, porslin, Meissen, 1900-tal.

Urna höjd 22 cm.
Fat diameter 28 cm.

Fat med obetydligt slitage. Urna med smärre glasyrbortfall vid fäste.

Utropspris
1 500 SEK