JOHN ALDWINCKLE & THOMAS SLATER, bl a, kaffekanna och sockerskål av silver, London 1889. Vikt ca 442 gram.

Dekor av vågliknande ränder. Handtag av svärtat trä. Förgyllda invändigt. Höjd ca 11-19 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK