Andrew Fogelberg, saltkar, ett par, silver. London 1798, George III. Vikt ca 214 gram.

Kylixformade på fot med dekor av räfflor. Troligen spår av invändig förgyllning. Höjd 8,5, längd 14,5 cm.

Mycket gott skick. Smärre repor och slitage.

Utropspris
4 000 SEK