YTTERFODER, två stycken, Maggie Wibom, Bo fajans. 1930 -tal

Märkt under. Båda med floral dekor. Höjd ca 12, diameter ca 17,5 cm.

Smärre bruksslitage. Mindre ytligt kantnagg vid den ena.

Utropspris
1 500 SEK