Fanerat med palisander. Stålben. Dekorfält med flätad rotting. Fem lådor. Längd 219 cm, bredd 90 cm, höjd 74 cm.
Bruksslitage. Ställvis blekt. Fläckar. Fanerskador. Fanerlagningar. Repor. Nyckel saknas.
CITES-intyg medföljer