STORFORMATSKAMERA SAMT MINDRE BÄLJKAMEROR, sex stycken, 1900-talets början.
Storformatskameran av mahogny samt med detaljer av mässing. Tre filmhållare medföljer. Objektiv saknas. Bland auktionspostens övriga kameror finns bland annat Kodak. I samtida låda.
Åldersrelaterat slitage. Skador. Ej funktionstestade.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.