GOLVUR, 1800-talets första hälft.

Målad och bronserad. Krönt av bandrosett. Höjd ca 194 cm. Lod och pendel finns. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Torrsprickor. Repor. Märken. Färgbortfall.

Utropspris
3 000 SEK