C.G HALLBERG, plunta, silver, Stockholm, 1898.

Slät med dekor av stående lejon med texten "Justo Tempore". Lös botten, förgylld invändigt, att användas som glas vid förtäring. Höjd ca 19 cm. Vikt 327 gram.

Bucklor. Bruksslitage.

Utropspris
4 000 SEK