FÅTÖLJER/BERGERER, ett par, rokokostil, Sverige, 1900-talets mitt.

Stomme i betsat lövträ. Skuren dekor av blommor. Delvis stopppade armlän. Fast stoppad klädsel i plysch kantad med pärlspik, lösa sitsar. Sitthöjd 40 cm

Slitage. Märken. Fläckar.

Utropspris
2 500 SEK