1029932
MATTA, troligen Najafabad, ca 350 x 250 cm.
Matta, troligen najafabad, ca 350 x 250 cm

Rött fält med mittmedaljong och hörnornament. Blå huvudbård med palmettmönster.

Bruksskick. Ställvis hårt slitage. Något smutsig. Skadade fransar.

Utropspris
4 000 SEK