PARTI MÄRKLIN, Tyskland, 1900-talets andra hälft.

Diesellok "V 160". Kranvagn "4611". Fem tippvagnar "4513". Öppen godsvagn. Två kylvagnar "4508". Två personvagnar "4000". Fyra öppna godsvagnar "4503". Två personvagnar "4002". Godsvagn "4626". Täckt godsvagn "4605". Personvagn "4040". Tågsett "2946" innehållandes lok, två personvagnar, transformator samt rälsdelar. Böjd kontaktsskena "5116" samt två luftledningsstolpar "7012"

Slitage. Ej genomgånget eller funktionstestat.

Utropspris
2 000 SEK