KARL ERIK EKSELIUS, skivbord, JOC, Vretlanda, 1900-talets andra hälft
Fanerad med valnöt. Rektangulär skiva, sarg med lådor. Bredd 200, djup 100, höjd 72 cm
Fanerskador. Märken. Slitage.