KUDDE, SKÅLFAT samt KOPP, porslin. Qingdynastin, Qianlong(1736) samt sent 1800/tidigt 1900-tal.

Två dekor i underglasyrblått, samt en i famille rosefärger. En med motiv av figur i inomhusmiljö, mått på kudde 15x13,5x6 cm.
Höjd på kopp 5 cm. Diameter på fat 20 cm.

Slitage

Utropspris
2 000 SEK