BÅTMODELL "Vrakekan"

1900-tal, Axel Glimberg, Baskemölla.

Längd 54 cm

Den ursprungliga "vrakekan" användes kring sekelskiftet 1900 vid drivgransfiske i Hanöbukten.

Konditionsrapport

Mast lagad. Segel med smärre fläckar

Proveniens
Certifikat signerat av konstnären medföljer.
Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - V7

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    1 500
    144 EUR
    178 USD

    Budhistorik (5 bud)
    417 apr 11:491500SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes
    211 apr 12:201100SEK
    310 apr 16:251000SEK