OKÄND KONSTNÄR, ett par, pastell på papper, 1800-talets första hälft.
Porträtt av kvinna och man. Cirka 43 x 31 cm.
Mansporträttets papper skarvat. Mansporträttet med vissa skador till följd av underliggande lim.