KANDELABRAR, ett par, nyrenässans, omkring år 1900.

Mässing och sten. Fem ljusarmar med oscarianska slipade prismor. Höjd ca 44 cm.

Slitage. Vissa prismor lösa och vissa prismor med nagg.

Utropspris
2 000 SEK