OKÄND KONSTNÄR, olja på duk. 1800-talets andra hälft.
Naivistiskt stadsmotiv med kyrka och väderkvarn och vattendrag. Signerad GEORGE. Ca 48x68 cm.
Slitage. Torkade sidor.