ANDERS OCH BESS WISSLER, bonbonjär i form av äpple, starkeldsgods. Solklinten, Mariefred 1930.
I form av äpple. Glaserad i bruna och svarta Signerad ABW, stege, 1930. Höjd ca 12,5 cm.
I Nationalmusei samlingar finns en bonbonjär av samma modell med annorlunda glasyr, daterad 1914.