BÄGARE, silver, GAB, Stockholm 1926

Ciselerad dekor av akantus och fåglar. Spår av invändig förgyllning. Höjd 15 cm. Vikt 333 gram

Senare gravyr i botten Anlupen. Smärre slitage.

Utropspris
2 000 SEK