ARNE JACOBSEN

Stolar, ett par, "Sjuan", Fritz Hansen, 1995.

Rödlaserade med läderklädda sitsar. Lackerade ben. Etikettmärkta. Sitthöjd ca 45 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Fläckar. Smärre skador. Gummitassar saknas delvis. Tryckmärken på den mjuka sitsen pga staplade under lagerhållning.

Placering
Gamla Borgåvägen 231, 01380 Vanda

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Magdalena  Wiberg

Göteborg

Magdalena Wiberg
Värderare (vikarie)

magdalena.wiberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    1 500
    144 EUR
    167 USD

    Budhistorik (19 bud)
    110 jul 20:331500SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes
    110 jul 20:321400SEK
    110 jul 20:321300SEK