Målad. Svärtad skiva. Två lådor. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. Bredd 120, djup 49, höjd 94 cm. Nyckel finns.
Slitage. Senare målning. Torrsprickor. Repor. Ett ben något löst.