VIKTSATS, Vikter från olika år, mestadels 1900-talets början.

Vikter av mässing och metall. Lådan av ek. Längd längd ca 20 cm.

Fyra vikter saknas. Åldersrelaterat slitage. Lådan med mindre skador.

Utropspris
4 000 SEK