Konturerad ställ med genombruten kant på tassfötter. 2 större och 2 mindre glasflaskor med proppar. Längd 25, bredd 14, tot höjd 28 cm.
Något skev. 2 flaskor med nagg och mynningskada. Smärre slitage.