BRÖDKORG, silver 800. Tyskland. 1900-talets första del.

Oval form uppburen av fyra tassar. Delvis genombruten kant. Hänklar. Längd 30 cm. Bredd 17 cm. Höjd 7 cm.
Vikt ca 457 g.

Smärre slitage.

Utropspris
1 500 SEK