SEKRETÄR

Gustaf Foltierns art, rokoko, 1700-talets andra hälft.

Rutfanér av jakaranda. Förgyllda beslag. Fällbar klaff med bakomliggande låd- och fackinredning. Två lådor undertill. Längd 85 cm, bredd 45 cm, höjd 102 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Bruksskick. Blekt. Fanerskador, sprickor och lagningar. Renoverad och kompletterad. Klaffens lås löst medföljande. Spår av skadedjur.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - H1

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    21 timmar 15 minuter

    Utropspris: 25 000 SEK

    15 000
    1 467 EUR
    1 715 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 15 500 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (7 bud)
    225 maj 18:5515000SEK
    521 maj 07:5914000SEK
    218 maj 23:249000SEK