1031862

SEKRETÄR

Gustaf Foltierns art, rokoko, 1700-talets andra hälft.

Rutfanér av jakaranda. Förgyllda beslag. Fällbar klaff med bakomliggande låd- och fackinredning. Två lådor undertill. Längd 85 cm, bredd 45 cm, höjd 102 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Bruksskick. Blekt. Fanerskador, sprickor och lagningar. Renoverad och kompletterad. Klaffens lås löst medföljande. Spår av skadedjur.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 25 000 SEK

    Slutpris

    17 000
    1 631 EUR
    1 897 USD

    Budhistorik (6 bud)
    113 jun 21:3917000SEK
    3A13 jun 21:3916500SEK
    113 jun 21:3916000SEK
    Acceptpris på 15 000 SEK uppnåddes