KAMERA, Hasselblad 500 c med Tillbehör. 1960-tal.

Kamera med tillbehör bland annat objektiv Carl Zeiss Nr 3465501, Planar 1:2,8 f=80mm. Väska med tillbehör och bruksanvisning medföljer. Ljusmätare.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Inköpt 1963.

Utropspris
6 000 SEK