TE- OCH KAFFESERVISDELAR, 31 st, porslin, "Cobalt Net", Lomonosov, Sovjetunionen, 1900-talets senare hälft.

Förgylld dekor. 6 tekoppar med fat, fatets diameter 15 cm. Tekanna med lock, höjd 13 cm. 12 kaffekoppar med fat, fatets diameter 11,5 cm. 11 assietter, diameter 15,5 cm. Serveringsfat med konturerad kant, diameter 22 cm.

Delvis andrasortering. Smärre slitage.

Utropspris
200 EUR