SALONGSGRUPP, 6 delar, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.
Valnöt, skuren dekor. Soffa, två karmstolar, två stolar och bord. Fast stoppad rygg och sits. Sitthöjd bl a 40 - 43 cm. Bord med profilerad skiva, svängda ben. Längd 131. Bredd 78. Höjd 73 cm.
Slitage. Repor. Märken. Fanerskador på bl a bord.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.