VITRINSKÅP, 1800-talets andra hälft.

Målat. Glasat dörrpar med bakomliggande hyllplan. Bredd 132, djup 39, höjd 187 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Torrsprickor. Senare beslag. Kompletterad med senare benställning.

Utropspris
6 000 SEK