SEKRETÄR

1700-/1800-tal.

Målad. Nedfällbar klaff med bakomliggande skrivinredning. Fyra lådor. Beslag av mässing. Bredd 112, djup 55, höjd 104 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Slitage. Senare målning. Torrsprickor. Senare beslag. Senare lås.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball

anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    5 100
    491 EUR
    606 USD

    Budhistorik (9 bud)
    219 apr 11:575100SEK
    419 apr 11:554900SEK
    Acceptpris på 4 800 SEK uppnåddes
    219 apr 09:324700SEK