FOLKE OHLSSON, fotpall, "Profil", Dux, Ljungs Industrier, Malmö, 1960-tal.
Teak. Klädd och stoppad sits som går att vinkla. Höjd 38 cm.
Slitage. Nedsutten stoppning, torkad gummiresår.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10