TEKOPP

Porslin, Kanton, Kina 1800-talets senare hälft.

Mot floralfond kartuscher med palatsvyer samt fåglar. Höjd 11 cm.

Konditionsrapport

Slitage på förgyllningen. Tillverkningsdefekter.

Placering
Stora Robertsgatan 4, 00120 Helsingfors - V5

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Rosenius

Anna Rosenius
Specialist Design

anna.rosenius@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 200 EUR

    90
    EUR
    935 SEK
    111 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (3 bud)
    122 apr 21:0690EUR
    221 apr 16:0935EUR
    120 apr 18:5730EUR