VASER

3 st, porslin, Kina, 1700-tal respektive Sen Qing, omkring år 1900.

Ett par s.k Mandarinporslin med dekor i underglasyrblått samt med polykroma figurscener, höjd 18,5 cm. Vas med polykrom dekor av figurscener, höjd 18,5 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Nagg. Mandarinvasen med spricka samt en mandarinvas med sprickor och lagningar. Tillverkningsdefekter. Lagningar.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - V9

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    4 dagar 19 timmar

    Utropspris: 1 500 SEK

    350
    34 EUR
    41 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 400 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (2 bud)
    220 maj 22:10350SEK
    117 maj 13:28300SEK