Ett par s.k Mandarinporslin med dekor i underglasyrblått samt med polykroma figurscener, höjd 18,5 cm. Vas med polykrom dekor av figurscener, höjd 18,5 cm.
Slitage. Nagg. Mandarinvasen med spricka samt en mandarinvas med sprickor och lagningar. Tillverkningsdefekter. Lagningar.