Fanér av pyramidmahogny, snedställda hörn med skuren dekor, fyra lådor varav den översta med skrivinredning av 8 lådor, fack och lucka. L 106, b 49, h 103. Nyckel finns.
Slitage, repor. Senare nyckelskyltar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.