LEKSAKER 3 st, litograferad plåt, troligen Tyskland 1910-tal.

Litograferad plåt. I form av ubåt, lavett och kärra med hjul. Ubåten på hjul. Lavetten märkt "PASCHA". Höjd 5-10 cm, längd 6-19,5 cm.

Slitage. Ej funktionstestade. Framför allt vagnen med lackskador.

Proveniens

I samma familjs ägo sedan 1910-talet.

Utropspris
4 000 SEK