VERNER THOMÉ, litografi, signerad, 1908.
"Lek på Tempelplatsen". Bildstorlek 29 x 41 cm.
Smärre slitage. Ej examinerad ur ram.
Motiv från Helsingfors, Galerie Hörhammer, Helsingfors, 31.8. - 17.9.1972.