BYRÅ, gustaviansk stil, sekelskiftet 1900.

Fanerad med flertalet träslag, intarsiadekor. Tre lådor. Stenskiva. Bredd 100 cm, djup 55 cm, höjd 81,5 cm.

Bruksslitage. Renovera och kompletterad. Fanerskador. Fanerlagningar. Skador på stenskivan. Sprickor. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK